SPORT V OKOLÍ

Golf Resort Ropice

Ropice Golf Resort je 18jamkové mistrovské hřiště linksového charakteru, které nabízí panoramatické výhledy na masiv Slezských Beskyd s dominantou Javorového vrchu. Ropice Golf Resort patří mezi vyhledávané destinace jak náročnými, tak i méně zkušenými hráči a právem patří mezi TOP 10 Českých golfových hřišť. Každoročně se zde pořádají turnaje CZECH PGA TOUR a ČGF. Hřiště bylo otevřeno v roce 2004 a pod návrhem designu je podepsán rakouský architekt Hans Georg Erhardt. Kopcovitější a dramatičtější první devítka s nejdelší 3 PAR jamkou na hřišti a 2 greeny na 7. jamce příjemně uvede do hry a skvost celého hřiště – poslední 3 jamky – 4 PAR dogleg vpravo přes vodu, 3 PAR green na poloostrovu a náročná rána kolem stromu na závěrečném 4 PAR umocní úžasný pocit ze hry. V letech 2013 a 2014 bylo hodnoceno Českou golfovou federací jako nejlepší Tréninkové centrum v ČR.
http://www.beskydgolf.com/

 

SPORTOVNÍ AREÁL VENDRYNĚ

V podhůří malebných beskydských kopců v obci Vendryně, nedaleko hutnického města Třince, se nachází sportovní areál, jemuž vtiskla zcela novou podobu společnost VITALITY SLEZSKO. Společnost  Vitality Slezsko nabízí pestrou škálu sportovního vyžití jednotlivcům i sportovním týmům v každém ročním období. Provoz sportoviště byl zahájen v květnu roku 2004. Nabídka služeb poskytovaných jak profesionálním sportovcům, tak i široké veřejnosti, se stále rozšiřuje. Dominantou sportovního areálu Vitality Slezsko je špičkové tenisové zázemí, které splňuje nejpřísnější kritéria pro vedení tréninků, pořádání turnajů vrcholových hráčů či tenisových kempů mládeže. 
Dále je sportovně založené klientele k dispozici široké spektrum indoor/outdoor aktivit přímo v areálu klubu:
badminton, minigolfplážový volejbal, stolní tenis, bowling, fitcentrum, skákací boty, segway, unikátní wellness v hotelu Vitality, venkovní dětský ráj, který přispívá k rozvíjení dovedností malých dětí, sportovní obchod s tenisovým a outdoorovým zaměřením, půjčovna sportovního náčiní
http://vendryne.vitalityslezsko.cz/ 

 

sTARS tŘINEC

Společnost STARS Třinec je příspěvkovou organizací města Třinec, která provozuje sportovní, tělovýchovná a rekreační zařízení města s cílem podporovat zdravý životní styl obyvatel Třince i turistický ruch. Vzhledem k vysoké technické úrovni sportovišť jsou sportoviště využívána nejen širokou veřejností, ale také třineckými sportovními kluby a organizacemiNabízí krytý bazén, saunu, halu Stars, restauraci STARS, letní koupaliště, beach volejbal, tenisové kurty, minigolf a lanové centrum, Inline dráhu, městské lázně, městský stadion, fotbalová hřiště, skatepark, bike arena, lesopark.
www.starstrinec.cz

HC Oceláři

http://www.hcocelari.cz/index.asp

 

STARS Karviná

Společnost STaRS nabízí široké veřejnosti služby v oblasti sportu a pohybové rekreace.
Zimní stadion - hlavní ledová plocha, malá ledová plocha, in-line plocha, konferenční sál CASANOVA
Tenisová hala – tenis, badminton, squash, fitness, sauna, minibar
STaRS klub – uvedené sportoviště se nachází v jednom komplexu - házenkářská hala, letní koupaliště - víceúčelový bazén, rekreační bazén, dětský bazén, plážový volejbal, krytý bazén – velký a malý bazén, plavecká učebna
http://www.stars-karvina.cz/

 

BOSPOR Bohumín

Bospor je zkratka pro Bohumínské sportoviště. Nabízí široké spektrum volno časových aktivit.
Aquacentrum nabízí whirlpool a relaxační bazén, masérnu. Velkou atrakcí je saunový svět, který obsahuje mj. finskou saunu v podobě sudu, parní saunu i infrasauny, venkovní whirlpool a ochlazovací bazén.
Zimní stadion (Bospor aréna) je zde hokejový oddíl, školu bruslení, bruslení veřejnosti, půjčovnu bruslí.
Adventure golf jde o zmenšeninu klasického 18 jamkového golfového hřiště a s klasickým minigolfem kromě velikosti nemá nic společného. Dráhy mají různé terénní nerovnosti, vyvýšeniny, boule, vodní pasti nebo písečné bunkry. Dominantou celého hřiště je vodopád s potůčkem a dvěma jezírky. Součástí atrakce jsou i 3 pétanque hřiště. U vstupu najdete půjčovnu golfových holí a míčků, v areálu najdete i občerstvení.
Hobbypark je součástí parku Petra Bezruče, je zde možnost využití celé škály hracích prvků pro děti od 1 roku až do 18 let. Součástí hobbyparku je dětské dopravní hřiště, které má počítačem řízené semafory, dopravní značky, signalizaci simulující příjezd vlaku. Slouží jako pomocný prvek při výuce o bezpečnosti silničního provozu. Nachází se zde učebna, kde probíhá teoretická část výuky. Učebna je součástí sídla vedení společnosti Bospor s.r.o. V roce 2014 byla otevřena Mauglího stezka, lanový unikát s dřevěnými věžemi a lanovými překážkami, součástí atrakce je plastová skluzavka i tobogán. Na dvou patrech na Vás čeká šest osmimetrových věží ve tvaru osmičky, na lanových drahách nechybí překážky, průlezy mezi patry nebo boxovací pytle.
Sportovní hala je největší zastřešené sportoviště v ČR.
http://www.bospor.info/cz

 

Vodní lyžování a wakeboarding na Těrlické přehradě

Ski & Wake Park (SWP) je jedinečný sportovní areál navržený pro provozování vodního lyžování, wakeboardinguwakeskatingukneeboardingu. SWP je v letních měsících místem příjemné relaxace, spojené s originální letní zábavou. Každý rok je areál vybavován novými prvky, které vám zpříjemňují pobyt. Možnost zapůjčení wakeboardu, vodních lyží, ochranných vest, neoprénů, přileb, rady pro začátečníky, opakovanou první jízdu v případě pádu, jízda přes překážky, možnost využití slalomové dráhy či skokanského můstku.
http://www.skiwakepark.cz/?page=vodni-lyzovani-terlicko

 

SKI areál KEMPALAND

Lyžařské středisko Kempaland se rozprostírá v nadmořské výšce 571 metrů nad mořem. Přijďte si zalyžovat na východ republiky, sjezdovku o délce 600 metrů. Ta se nachází přímo na severní straně kopce Kempa. Automatické zasněžování zajišťuje dostatek sněhové pokrývky po celé zimní období. Převýšení 120 metrů je vhodné pro začátečníky, děti, ale také pokročilé a náročnější lyžaře. V lyžařském středisku Kempaland nechybí večerní lyžování a návštěvníci mohou využít služeb lyžařské a snowboardové školy. Pro nejmenší je připraven dětský sněhový koutek a dětská lyžařská škola, v níž si vaše ratolesti užijí hodně legrace. Po příjezdu do ski areálu můžete nechat své auto na osvětleném parkovišti o kapacitě 100 míst, které je zcela zdarma. Přepravu lyžařů na svazích zajišťuje vlek Poma, lanový vlek a dětský přepravní pás. Úprava sjezdovek probíhá každý den, což jistě oceníte. Pokud jsou dobré sněhové podmínky, jsou upravovány i běžecké tratě napojené na Gírovskou magistrálu.
www.kempaland.eu

SKI AREÁL MOSTY U JABLUNKOVA

Sportovní areál Mosty u Jablunkova je zaměřen na celoroční volnočasové aktivity. Bohatá nabídka služeb letní sezony je atraktivní jak svou rozmanitostí tak cenami. A v čem že je letní nabídka tak pestrá? Bobová dráha, bungee trampolíny, dětský zábavní park to všechno je během letní sezony v provozu a nabízí vyžití jak rodinám s dětmi, firmám pro odreagování se, tak školám pro školní výlety a to vše v příjemném prostředí moravskoslezských Beskyd. Areál je v provozu denně, v bufetu Ski Mosty včetně posezení můžete využít rychlého občerstvení, gastronomické zázemí včetně stylové restaurace ve srubovém Hotelu Grůň je rovněž výjimečností regionu. A co v zimě? 2 upravované sjezdovky o celkové délce 1600 m, umělé zasněžováníosvětlení sjezdových tratílyžařská škola, značkový ski servis, stanoviště horské služby a bobová dráha, která celoroční provoz – v zimě je středisko vyhledávaným zejména díky kvalitní úpravě sjezdových tratí, díky snadné dostupnosti a výhodným cenám
www.skimosty.cz

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

OTEVÍRACÍ DOBA

InfoPoint Český Těšín
Hlavní 147/1a, 737 01 Český Těšín
tel: 720 043 697
www. infopoint-ceskytesin.cz
e-mail: info@infopoint-ceskytesin.cz
Provozuje Městská knihovna Český Těšín

Tisen

49°44'57.0"N 18°37'35.3"E  
PočasíVíce počasí

Aktuality z města

 • Kultura do kapsy

  30.6.2017

  5kdk17_4
  Květen program zde!

 • Květen Český Těšín/Cieszyn

  24.6.2017

  Maj20w20cieszynie_2

  http://www.cieszyn.pl/files/druk_ost_05_afisz_cz.pdf
  http://www.cieszyn.pl/files/druk_ost_05_afisz_pl.pdf
  http://www.cieszyn.pl/files/druk_ost_05_ulotka_cz.pdf
  http://www.cieszyn.pl/files/druk_ost_05_ulotka_pl.pdf

 • Noc kostelů

  9.6.2017

  18664322_1334051963351384_7049496761964282271_n_2 
  9. 6. 2017, Český Těšín

 • Svátek Tří Bratří

  9.6.2017

  Sv3br2017_2
  9. - 11. 6. 2017, Český Těšín, Cieszyn

 • Factory of Blues

  3.6.2017

  Factory20of20blues_plakat20kopia
  3. 6. 2017 v 19 h, Dom Narodowy, Rynek 12, Cieszyn

 • den dětí

  2.6.2017

  Den20deti
  2. 6. 2017 od 9 do 11.30 h, MC Šťastné srdce, Slovenská 1, Český Těšín

 • Mezinárodní festival čtení nad olzou

  2.6.2017

   2017-05-22_1050362017-05-22_105240
  2. - 9. 6. 2017, Český Těšín, Cieszyn
  zahájení 2. 6. 2017 v 17 h, Teatr A. Mickiewicza, Cieszyn

 • Mozaika "13"

  2.6.2017

  2. 6. 2017 v 16.30 h, Těšínské divadlo, Český Těšín
  Přehlídku zájmové činnosti pořádá Dům dětí a mládeže.

 • HITY Z KAZEŤÁKU 16

  2.6.2017

  2. 6. 2017 od 20 h, Jazzklub, Střelniční 1, Český Těšín

 • Dítě a náhradní rodina

  1.6.2017

  Kasparek
  1. 6. 2017 od 8.30 do 15 h, Komunitní centrum Mojská, Slezská ul., Český Těšín

 • KOUZELNICKÝ DEN DĚTÍ

  1.6.2017

  1. 6. 2017 v 16 h, Centrum Kristýnka, Čapkova 9, Český Těšín
  Přijďte oslavit konec školního roku a přivítat prázdniny! Na zahrádce proběhne velká bublinková show!

 • DNY STUDENTSKÉ KULTURY

  31.5.2017

  Plakat-dks-2017
  31. 5. - 3. 6. 2017, klub Dziupla, Střelniční ul., Český Těšín

 • Přednáška o příkrmech pro děti do 1 roku

  30.5.2017

  Prednaska20o20prikrmech
  30. 5. 2017 od 16 do 17.30 h, MC Šťastné srdce, Slovenská 1, Český Těšín

 • Spotkanie z Arturem Domosławskim

  29.5.2017

  Att0107620copy
  29. 5. 2017 v 10 h, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, ul. Bielska 62, Cieszyn

 • Karol Stryja in Memoriam w 500. rocznicę Reformacji

  28.5.2017

  A12028_0520-druk
  28. 5. 2017 v 17 h, Kościół Jezusowy, Plac Kościelny 6, Cieszyn

 • XII Dzień Tradycji i Stroju Regionalnego

  28.5.2017

  Dzien-tradycji2017_plakat-1238x1736
  28. 5. 2017 od 12 h, Kościół św. Marii Magdaleny, Rynek w Cieszynie, Cieszyn

 • Burza vinylových desek

  28.5.2017

  18588920_469199530089752_5465837444938015020_o
  28. 5. 2017 od 9 do 14 h, Dom Narodowy, Cieszyn

 • III Śląski Zlot Syren

  27.5.2017

  Zlot20syren
  27. 5. 2017 od 12 do 15 h, Rynek, Cieszyn

 • Kolacja na cztery ręce

  27.5.2017

  37188_1
  27. 5. 2017 v 17.30 h, Těšínské divadlo, Český Těšín
  premiéra polské scény TD

 • GENEALOGICKÁ PORADNA

  27.5.2017

  27. 5. 2017 ve 13 h, Archeopark Chotěbuz-Podobora
  Přednáška genealožky Bc. Petry Nevelöšové

 • Dětský den s cirkusem

  27.5.2017

  Den-deti
  27. 5. 2017, od 14 h, nám. ČSA 1, Český Těšín

 • Przemiany wyznaniowe w księstwie cieszyńskim

  27.5.2017

  Plakat20konferencja2027_05_2017
  27. 5. 2017 od 10 h, Dom Narodowy, Rynek 12, Cieszyn